Akce Praha

21. září 2009 v 20:00 | Gagal |  Články

Je tady podzim, což pro mne znamená více času na můj zanedbávaný blog :-) a především množství akvaristických akcí . Zasvěceným halančíkářům nebylo třeba připomínat již šestou pražskou výstavu . Tytam jsou doby, kdy jsem na akci jezdil sám. Aquaburza Ostrava dala dohromady malou skupinu halančíkářů, která nesměla na výstavě chybět. Někteří z nás jeli do Prahy na pár dní, jiní přijeli jen na dražbu ryb.
Letošní výstava byla oproti předchozím ročníkům vylepšená. Vystavované ryby dostaly nové nádrže, ve kterých jim to náramně slušelo :-). V křišťálově čisté vodě se sešlo přes 250 kolekcí, v nichž byly zastoupeny převážně rody Nothobranchius, Aphyosemion, ale nechyběly ani rody ostatní, Simpsonichthys, Rivulus a další. Zkrátka každý si přišel na své. Jak již bývá zvykem, sobotní odpoledne patřilo přednáškám o cestách za rybami a večer se jako tradičně vyhlašovaly výsledky. Náš "Morava team " byl také úspěšný :-). Po oficiální části došlo i na rozmanité historky, navazovala se nová přátelství a domlouvaly "kšefty". Samozřejmě nechybělo dobré jídlo a pití.
V neděli ráno jsou všichni znovu svěží a obcházejí kolem nádrží se svými fishlisty, kam si značí, na jaké druhy budou mít v dražbě zálusk. I my měli vybráno, každý máme rád to své: Někdo "štiky", jiný aphyoseminy, další simpsonichthysky. Naší pozornosti neunikly ani dva nádherné druhy Rivulů, o které měli velký zájem i halančíkáři z Ruska. - No uvidíme, kdo s koho :-) Pochopitelně je třeba domluvit taktiku a kdo a co bude dražit. Většinou si chovatelé z klubu nekonkurují. Bylo 10:40 a začala dražba. Musím říct, že byla perfektně připravená. Rivulové byli mezi prvními. Nikdo z "teamu" v té chvíli ještě netušil, že se jeden z nás do rivulů prostě zamiloval :-). Zvedl ruku a s ledovým klidem prohlásil, že tak krásné ryby do Moskvy prostě neodjedou, což vyvolalo vlnu smíchu ...... a už to "frčelo". Na závěr jsme se na Jirkův dotaz " Kolik budu vlastně platit?" smíchy prostě neudrželi. Rusům však do smíchu nebylo. - No, zkrátka TOP rivulové neplavou v Moskvě, ale na Moravě :-). Takových úsměvných akcí jsme na dražbě zažili více. Každý z nás pak spokojeně odjížděl domů s bednou nových druhů.
Jsem velmi rád, že zde na Moravě již skončilo to období výměn striatum za australe a australe za striatum. Můj hrubý odhad je, že zde máme něco přes 100 druhů halančíků a to od těch obyčejných až po ty vzácnější a dokonce máme i ty nejvzácnější :-).


Gagal
Překrásný Rivulus m.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Navštívili jste výstavu halančíků v Praze ?

ano
ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.