5.mezinárodní výstava halančíků

9. září 2008 v 20:08 | Gagal |  ČlánkyVýstava halančíků je pro zasvěcené událostí roku. Sjíždějí se na ni halančíkáři ze všech koutů republiky a nechybí ani zahraniční vystavovatelé. Ta letošní se povedla na 100 %. Tímto článkem bych chtěl nezasvěceným přiblížit, jak taková výstava probíhá a v čem ta letošní byla tak výjimečná.
Na začátku akce byly obavy organizátorů, kolik nádrží se letos vlastně zaplní. V předchozích letech měli 200-230 kolekcí, což bylo velice slušné. Ve světě jsou však i kluby, které dokáží dát dohromady více než 300 kolekcí. 180 kolekcí byl letošní odhad organizátorů, který, jak se zdá, nevyšel :-)
S blížícím se datem výstavy začaly přibývat nahlášky ryb a některé dokonce dorazily jako nenahlášené. Celkový počet kolekcí se ustálil na neuvěřitelných 305. Ve srovnání s prvním ročníkem, kdy se "sešlo" 5-8 kolekcí jen s "australáky", bylo letos spektrum druhů opravdu široké. "Obyčejných" ryb ubylo a s cestami do Afriky a možností dražeb ryb přes internet se objevily zajímavé druhy, jež byly k vidění i na výstavě, např. Nothobranchius furzeri od československé expedice, která navštívila Mozambik letos v únoru (MZCS), nebo velmi vzácné ryby z Konga (DRCH/08) od H. Hengstlera (a to je přitom Kongo velmi neklidná oblast , většina lovců dává přednost méně nebezpečným částem Afriky).
Po shlédnutí těchto překrásných ryb, a tím nemyslím jen halančíky, si mohl návštěvník poslechnout přednášky z cest Ondřeje Sedláčka a Steffana Ficka, jež byly velmi zajímavé. Kdo již vše viděl, měl nakoupeno a stále neměl akvaristiky dost, těšil se na společenský večer. Tam se vyhlašují výsledky a probírají všechny možné a nemožné zážitky.
Druhý den ráno následuje aukce. Každý již má předem vybrané své favority. Letošní vyvolávací ceny byly 3 euro za pár a 5 euro za skupinu. O některé druhy je samozřejmě velký zájem a ceny se vyšplhají až na 70 euro za skupinu. Jiné zůstanou nevydraženy. Myslím, že z letošní bohaté nabídky si vybral opravdu každý. Ryby byly v perfektní kondici a většina účastníků odcházela s úsměvem na rtech. Co dodat závěrem ......více takových výstav i v dalších letech.


Prodej krmiva a halančíků.
Pohled na nádrže s halančíky.

Aphyosemion marginatum

Žhavá novinka z Konga Nothobranchius hassoni
Ceny pro vítěze.
Společenský večer.
Společenský večer.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Navštívili jste výstavu halančíků v Praze ?

ano
ne

Komentáře

1 Jan Kaloč Jan Kaloč | E-mail | 4. října 2008 v 8:35 | Reagovat

Ano ta letošní výstava se zdařila na 100% nejen kolekcemi vystavovaných halánčíku ,ale i jejich prodejem.

2 RickyClodo RickyClodo | E-mail | Web | 24. července 2018 v 13:32 | Reagovat

Пенополистирол играет роль формообразующего элемента, но имеет и другое значение. Данный материал является хорошим утеплителем, а также защищает внутреннее пространство дома от наружных звуков. Бетонная стена отделывается любыми http://builderbest.byethost7.com/ декоративными материалами, например кирпичом, сайдингом, изнутри – гипсокартоном. Отделочные материалы можно монтировать к стене и при помощи крепежа, и на клеевые составы.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.