Úvod

9. května 2008 v 17:26 | Gagal |  Úvod
Zdravím všechny chovatele halančíků i ty, kteří na mé stránky zavítali úplně náhodou.
Přestože je na internetu spousta rad a stránek o akvaristice a rybách, rád bych i já představil své miláčky a velmi jednoduše popsal, jak je chovám. Nechci na těchto stránkách citovat žádnou literaturu, ale pouze mé zkušenosti a postupy, které používám a osvědčily se mi. Stránek o halančících a ani chovatelů není mnoho. Jde totiž o ryby sice velmi krásné, ale v akvaristikách nenabízené, neboť je prodejci téměř neznají a zpravidla neví nic o jejich chovu.
Jedním z důvodů, proč nebývají halančíci nabízeni v prodejnách, je skutečnost, že žijí ve vodách stinných, většinou s tmavým dnem. To v mnohých prodejnách nejsou schopni zajistit. Proto ryby, pokud je vůbec nabízejí, bývají velmi vybledlé, tedy méně atraktivní a neprodejné. Ovšem koupíme-li si takovou rybu a chováme ji ve vhodným podmínkách, odmění nás překrásným zbarvením.
Mí známí i já jsem halančíky v začátcích choval ve společnosti jiných ryb, např. Aphyosemion australe s hejnem neonek, sumečků, teter měděných atd. zcela bez problémů. Časem jsem si halančíky natolik oblíbil, že u mě jednoznačně zvítězili, a proto je nyní chovám samostatně podle druhů a jsem spíše jejich sběratel.
Jste-li chovatelé a máte zájem o výměnu nebo nabízíte-li nějaké druhy, velmi rád bych s Vámi spolupracoval. Také mohu uveřejnit Váš příspěvek na mých stránkách. Patříte-li mezi akvaristy, kteří uvažují o chovu těchto nádherných ryb, a máte nějaký dotaz, rád Vám odpovím. 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Máte doma halančíka ?

ANO
NE

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.